مقالات سایت
خانه » پارتیشن اداری » محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری نظم دهیم
محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری نظم دهیم

محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری نظم دهیم

مهم ترین هدف پارتیشن بندی در بخش های اداری هر سازمان، ایزوله کردن محیط از هر گونه آلودگی صوتی، دیداری و شنیداری است که موجب برهم زدن تمرکز پرسنل و کارمندان می شود. پارتیشن اداری پارتیشنی است که از امکانات بسیاری می تواند بهره مند شود، برای مثال قفسه و کمدهایی که می توان از آن برای نگهداری پرونده ها و اسناد استفاده کرد و کشوهایی که وسایل مورد نیاز در آن قرار خواهد گرفت.

نصب و اجرای پارتیشن یک کار حرفه ای و تخصصی محسوب می شود که اگر لازم به پارتیشن با امکاناتی اضفی برای دسترسی راحتر به وسایل و اسناد را دارید باید از متخصص این حرفه مشاوره بخواهید. غالبا پارتیشن بندی اداری از استاندارها و اصولی خاصی پیروی می کند که تمامی آن ها می تواند رعایت نگردد، اما به کار بردن این اصول زیبایی و رسمیت بیشتری به بخش های اداری می دهد.

محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری نظم دهیم

محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری دکوراتیو کنید

امروزه پارتیشن ها در انواع و طرح های مختلفی با جنس وبافتی گوناگون وجود دارند که بهترین نمونه آن پارتیشنی است که هماهنگی بیشتری با دفتر کار شما و شرایط کاری شما داشته باشد. شما می توانید از بین تخته مخصوص نصب به دیوار و پارتیشن شیشه ای، با چارچوب و بدون چارچوب، با ارتفاع کامل و با ارتفاع نصفه یکی را انتخاب کنید. برای آن که بتوانید از فضای کاری مناسبی بهره بگیرید و نمایی زیبا، آرام بخش و منحصر به فرد داشته باشید، از مشخصه هایی برای پارتیشن اداری استفاده کنید که مورد نظر شما باشد.

پارتیشن های تک جداره :

پارتیشن‌های تک جداره دارای ستون‌های متعددی هستند که قرار گرفتن آن‌ها بر روی زمین را راحت تر می‌کند.پارتیشن تک جداره از پروفیل‌های ۴*۴ تهیه می‌شود که در آن، یک لایه تمام آلومینیوم با روکش آنادایز شده استفاده می‌شود.

این کار باعث افزایش استحکام پارتیشن می‌شود.این نوع پارتیشن جداکننده ای سبکتر و مقرون به صرفه تری از انواع دیگر جداکننده ها است و جهت ایجاد فضا های خصوصی و نیمه خصوصی کاملا مناسب می باشد.

محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری نظم دهیم

پارتیشن های دو جداره :

در پارتیشن‌های دوجداره قابلیت ساخت قاب‌های یک‌تکه و بزرگ وجود دارد.بدنه پارتیشن به‌اندازه کافی مقاومت و استحکام دارد و می‌تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار بگیرد.برای ساخت پارتیشن‌های دوجداره از پروفیل‌های ۱۰*۱۰ استفاده می‌شود. همچنین برای افزایش استحکام آن‌ها، یک‌لایه تمام آلومینیوم با روکش آنادایز شده یک تکه، درون پارتیشن قرار می‌گیرد.
در پارتیشن دو جداره می توان از پرده کرکره با مکانیزم سایه روشن (ولومی) استفاده نمود، به طوری که امکان عبور نور در مواقع دلخواه را فراهم نموده و به آن زیبایی می بخشد.

رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری :

در طراحی پارتیشن اداری می توان معابر را در هم ادغام کرده و پرتی فضا را به حداقل رساند ، لذا در برخی موارد میتوان از استفاده از درب پرهیز کرد. چرا که بسیاری از فضاهای اداری نیاز به درب نداشته و در طول مدت از آن هیچ استفاده ای نمی شود. در اینجا اهمیت بالای نیازسنجی دقیق در پروژه های دکوراسیون اداری نمایان می شود.

محل کار خود را چگونه با یک پارتیشن بندی اداری نظم دهیم
انواع پارتیشن های اداری از نظر مواد تشکیل دهنده :

− شیشه ای
− ام دی اف(MDF)
− آلومینیوم
− ترکیب شیشه و ام دی اف

مزایای استفاده از پارتیشن های اداری :

− نصب سریع پارتیشن اداری عدم اتلاف وقت کارپرسنل و سازمان می شود
− زیبایی و دکوراتیو بودن پارتیشن ادرای
− تنوع رنگ و طرح قابلیت حمل و نقل و جابه جایی آسان
− اندازه دلخواه برای پارتیشن اداری
− امکان مونتاژ و دمونتاژ سریع و آسان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد